Kiedy skorzystać z pomocy psychoterapeuty?

Każdy ma jedno życie i jeżeli o nie odpowiednio nie zadbamy, zmarnujemy swoją szansę na tym świecie. Mowa tutaj nie tylko o kształceniu i rozwijaniu siebie, ale także o aspektach psychicznych często niestety bagatelizowanych i zrzucanych na drugi plan.

Dlaczego warto udać się na psychoterapię?

psychoterapeuta ursynówŻyjemy w czasach, gdzie niemal każdy z nas stara się skupić głównie na karierze zawodowej oraz na tym, aby się czegoś w życiu dorobić. Pościg ten związany jest z ogromną dawką stresu, która może doprowadzić i często doprowadza do zmian w naszej psychice, które nawet po osiągnięciu naszego celu, nie mijają. Wówczas zaczynamy czuć się źle choć nawet nie wiemy dlaczego, skoro koniec końców wszystko się ułożyło. Takie sytuacje występują jednak nie tylko w przypadku kariery zawodowej, ale także w prywatnym życiu, kiedy dopadną nas narastające problemy lub traumy. Pomoc przyjaciół to nie wszystko. Bliscy mogą nas wysłuchać i dodać otuchy, ale nie posiadają specjalistycznej wiedzy z zakresu psychiki człowieka, aby być w stanie naprawdę nam pomóc. Tym zajmuje się psychoterapeuta Ursynów posiada specjalistów, którzy pomogą nam  bez wątpienia w takich sytuacjach. Psychoterapia może być grupowa, albo indywidualna i to od nas zależy na jaką formę się zdecydujemy. Ważne jest to, aby przede wszystkim działała. Psychoterapeuta pomoże nam rozłożyć na czynniki pierwsze nasz problem, przeanalizować, a dzięki temu go zrozumieć. Wówczas, kiedy będziemy wiedzieli z czym tak naprawdę mamy do czynienia, będziemy potrafili iść na przód.

Pokonanie naszych problemów, czy raczej rozwiązywanie ich zawsze zależy od nas samych. Psychoterapeuta nauczy nas, jak możemy sami sobie pomóc i to jest w całej psychoterapii najważniejsze. Ponieważ dopiero wówczas będziemy w stanie w przyszłości stawić czoła naszym problemom, a w końcu o to chodzi w całym procesie leczenia.