Koszule dla karmiących mam

 

Kobieta spodziewająca się dziecka ma przed sobą niełatwe wyzwanie. Nie dość, że powinna zdrowo się odżywiać, dbać o sobie i o maleństwo rozwijające się w jej łonie, to musi martwić się o skompletowanie wszystkich potrzebnych rzeczy dla dziecka i dla siebie. Poradniki dla przyszłych mam, przedstawiają okres oczekiwania na dziecko, jako najpiękniejszy w życiu, jednak nie wszystkie kobiety tak to przeżywają.

Wyprawka dla mamy

Koszule do karmieniaJak wyżej wspomniałam, okres oczekiwania na potomka, a szczególnie pierwszego, powinien być czymś pięknym, ekscytującym i spokojnym. Oczywiście większość przyszłych mam, tak to przeżywa, ale nawet im w pewnym momencie zaczyna towarzyszyć stres i zaczynają panikować. Dzieje się tak dlatego, że martwią się o malucha, o to czy poradzą sobie z opieką nad maleństwem i wpadają w szał zakupów, co nie dla wszystkich jest prostą sprawą. Oprócz wyprawki dla dziecka, która jest naprawdę pokaźnych rozmiarów, muszą zatroszczyć się o swoją wyprawkę do szpitala, by czuć się komfortowo. Ważnym elementem takiej kobiecej wyprawki poporodowej są koszule do karmienia, dzięki którym świeżo upieczona mama będzie mogla swobodnie nakarmić dziecko. Na dzisiejszym rynku jest wielu producentów oferujących tego typu garderobę dla kobiet. Wybór jednak nie jest taki prosty, ponieważ tego typu asortymentu jest mnóstwo i różni się ceną oraz jakością. Z własnego doświadczenia wiem, że koszule do karmienia powinny być w miarę luźne, szybko się odpinać, bo przecież maluch, płacząc z głodu, nie będzie czekał w nieskończoność, aż mama poradzi sobie z rozpięciem koszuli. Ważny jest też materiał, z jakiego są wykonane koszule do karmienia, a to dlatego, że taka koszula, nie powinna być z materiału, który będzie powodował zwiększoną potliwość mamy. To z kolei będzie powodowało dyskomfort kobiety i nie koniecznie dobry nastrój, a ten przecież jest bardzo ważny, bo malutki człowiek doskonale wyczuwa nastrój swojej mamy i niestety, ale czasem mu się on udziela.

Dobrze byłoby, gdyby przyszłe mamy wybierały koszule do karmienia wykonane z czystej bawełny, bo są przewiewne i zapewniają komfort w poruszaniu się, są bardzo delikatne i przyjemne w dotyku. Oczywiście są zapewne droższe od tych ze sztucznymi domieszkami materiałów, ale warto zainwestować parę groszy więcej, by czuć się dobrze w i tak nowej dla świeżych mam sytuacji.