Małe domki letniskowe

Działkę poza miastem posiada nawet co siódmy mieszkaniec miasta, gdyż to świetna inwestycja. Są to tereny rekreacyjne, gdzie można spędzać czas latem czy na święta, dlatego też na takich gruntach można stawiać domki. Jednakże muszą one spełniać określone wymagania.

Ile metrów może mieć domek kontenerowy?

kontener jako domek letniskowyNie każdy budynek można postawić na dowolnej działce, ponieważ regulują to stosowne przepisy. Dlatego też domy jednorodzinne stoją na działkach budowlanych, a domki letniskowe można wybudować na działce rekreacyjnej. Poza tym, że te dwa domy znacząco się różnią wielkością, to także inne spełniają wymogi. W przypadku domu letniskowego, musi on mieć powierzchnię nie większą niż trzydzieści pięć metrów kwadratowych, ponieważ tylko wtedy nie wymaga on otrzymania pozwolenia na budowę. Pod względem architektonicznym oraz cenowym, najlepiej się sprawdza kontener jako domek letniskowy, ponieważ można go postawić w kilka tygodni. Oczywiście nie można go samodzielnie wybudować, ale można kupić w jednej z wielu firm, które zajmują się ich konstruowaniem. Składają się one z kontenerów morskich, które po odpowiednich przeróbkach są łączone ze sobą, gdyż mają modułową budowę. Najczęściej są spotykane domy złożone z jednego lub dwóch kontenerów, gdyż są stosunkowo tanie. Co do ich wykończenia i urządzenia, to są utrzymane na wysokim standardzie, dzięki czemu mieszkanie w nich niczym się nie różni od zwykłego domu. Jedyną ich wadą może być dość masywny wygląd zewnętrz, który nie każdemu będzie odpowiadać.

Nie mniej jednak domy z kontenerów są dziś jedną z lepszych opcji na domek letniskowy. Można je kupić już za niecałe sześćdziesiąt tysięcy złotych, wraz z wyposażeniem. Najczęściej są parterowe, ale też nic nie stoi na przeszkodzie, aby były piętrowe.