Materac piankowy na każdą kieszeń

Materac to serce każdego łóżka. To on odpowiedzialny jest za jakość naszego snu i za to w jakiej formie obudzimy się rano, oraz w jakiej kondycji spędzimy kolejny dzień. Może to trochę przesadzone, bo na jakość naszego snu wpływ posiada wiele czynników, zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Jednak zdecydowanie można stwierdzić, że materac odpowiedzialny jest za stronę techniczną spania.

Dopasuj materac do swoich potrzeb

poliuretanowe materace 150x200Do najbardziej popularnych materacy należą obecnie materace piankowe. Ogromna gama tych produktów pozwala zaspokoić potrzeby każdego klienta, zarówno pod kątem jakości, jak i ceny. Materace piankowe różnią się między sobą technologią wykonania, czyli najprościej mówiąc rodzajem zastosowanej pianki, a także ceną (występują w niemal każdym przedziale cenowym). Różnią się oczywiście także rozmiarem, który to musi być odpowiednio dopasowany do rozmiaru stelaża łóżka. Chyba najbardziej popularnymi modelami są poliuretanowe materace 150×200. Rozmiar ten to najczęściej kupowany rozmiar materaca do łóżka podwójnego.Natomiast pianka poliuretanowa to doskonały materiał na wygodny materac. W zależności od jej gęstości, oferuje różną twardość materaca, dzięki czemu materace te dopasujemy do indywidualnej wagi użytkownika. Na rynku dostępne mamy również bardziej zaawansowane technologicznie materace, do których produkcji użyto wysokiej jakości pianek wysokoelastycznych lub termoelastycznych. Zapewniają one zdecydowanie większy komfort spania, dzięki temu, że idealnie wręcz dopasowują się do sylwetki, pozwalając na właściwą pozycję podczas snu. Dodatkowo, pianka termoelastyczna aktywuje się pod wpływem temperatury ciała użytkownika, dzięki czemu jest miękka tylko tam, gdzie tego potrzeba. Poliuretanowe materace 150×200 obecne są w wielu domach, począwszy od klasycznych rodzajów pianek, poprzez te bardziej zaawansowane, kończąc na materacach lateksowych. Te ostatnie, z domieszką naturalnego lateksu, chociaż odznaczają się dość wysoką ceną, oferują prawdopodobnie największy komfort użytkowania.

Przy zakupie materaca pamiętajmy o przetestowaniu go w sklepie. Zanim dokonamy wyboru warto poradzić się sprzedawcy, przedstawić nasze oczekiwania i sprawdzić na sobie wygodę, jaką oferują poszczególne modele. Materac jest zakupem na wiele lat, dlatego powinien oferować nam komfort spania oraz trwałość przez kolejne lata użytkowania.