Meble do sklepu

 

Chcąc otworzyć własny sklep musimy się przygotować na spore koszty. Trzeba zacząć od wynajęcia lokalu, w którym będziemy prowadzić sprzedaż detaliczną, a następnie pomyśleć nad jego przystosowaniem i umeblowaniem. W zależności od prowadzonej formy sprzedaży, pomieszczenie gdzie będziemy obsługiwać klienta, musi być funkcjonalne. 

Gdzie zamówić meble do sklepu?

meble sklepowe na zamówienieZałożenie sklepu stacjonarnego jest dużo droższe niż sklep internetowy. Poza towarem musimy zaopatrzyć się w specjalne regały, lady, albo półki w zależności od oferowanego asortymentu. W przypadku handlu mięsem, w sklepie będą potrzebne witryny chłodnicze, w których towar będziemy przetrzymywać i eksponować. W sklepie spożywczym przydadzą się regały i kosze w których będą oferowane warzywa i owoce. Meble sklepowe na zamówienie dostaniemy u stolarza, lub w dużych firmach zajmujących się produkcją takich mebli. Czasem na portalach ogłoszeniowych możemy znaleźć  informacje o chęci sprzedaży używanych mebli po zamkniętym sklepie, albo jeżeli właściciel zmienia wystrój i nie potrzebuje starych. Meble najczęściej są robione z drewna, albo metalu, bo takie materiały są najbardziej odporne na uszkodzenia. Muszą być przede wszystkim funkcjonalne, pojemne i wytrzymałe. W piekarni najlepsze będą drewniane regały, które kupimy w dużych marketach, albo zamówimy w zakładzie stolarskim. W niektórych branżach, duże hurtownie oprócz oferowanych towarów, na podstawie zawartych umów, dostarczają regały i szafy, w których możemy przechowywać zakupione u nich produkty. Dotyczy to głównie napojów i artykułów spożywczych. Do mebli sklepowych zaliczamy lady z półkami, robione na wymiar, gdyż nie zawsze te dostępne w sklepach pasują do metrażu sklepu. Meble muszą się dobrze prezentować, bo jest w nich eksponowany towar, który ogląda klient, a wystrój sklepu powinien zachęcać potencjalnych klientów do zakupu. Wyposażenie sklepu będzie jednorazowym kosztem i jeżeli będzie ono dobrej jakości, to będzie nam służyć przez wiele lat.

Meble sklepowe, to obowiązkowy element wystroju punktu detalicznego. Muszą być dopasowane do asortymentu i jego wymagań, tym bardziej jeżeli to będzie sklep samoobsługowy. Nie muszą one być drogie, bo najważniejsza jest ich jakość, a nie marka. Przed zakupem należy też sprawdzić maksymalny udźwig mebli, czy spełni nasze wymagania.