Najlepsza bylina na skalniak

Każdy lubi mieć zadbany ogród. Dlatego, jak tylko zrobi się chociaż troszkę cieplej, więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu dbając o każdy szczegół w naszym ogródku, pyląc grządki i ochraniając kwiaty przed chwastami aby kwitły cały sezon.

Jaką bylinę na skalniak dobrać?

byliny na skalniakWybierając roślinę do swojego ogrodu trzeba przestrzegać kilka ważnych zasad. Najlepiej dla nas, abyśmy wybrali rośliny wieloletnie, które będą nam kwitły przez większość pór roku. Byliny na skalniak, które na pewno sprawdzą się i będą piękną ozdobą ogrodu to między innymi bergenie sercolistne. Ma ona duże liście, które są ciemnozielone a na jesień przybierają piękny kolor pomarańczowo- czerwony. Kwiaty kwitną w maju i w czerwcu i mają dosyć małe wymagania glebowe. Kolejną rośliną, która będzie idealna na nasz skalniak to Dąbrówka rozłogowa, która jest dosyć niska ale charakteryzuje się silnym wzrostem. Kwitnie w maju, jednak kwiaty mogą pojawiać się przez cały sezon letni. Nie ma również wysokich wymagań, kwitnie nawet w miejscach zacienionych. Jeszcze jedną rośliną, która do ogródka skalnego sprawdzi się idealnie jest dzwonek karpacki. Jest to dosyć popularna roślina, ma liczne pędy i obfite liście. Kwiaty pojawiają się w lipcu oraz w sierpniu i kwitnące są naprawdę zjawiskowe. Wymaga ona jednak dosyć żyznej gleby. Można wybrać kolor, który będzie nam się podobał i cieszył oczy za każdym razem, kiedy wejdziemy do naszego ogrodu.

Kiedy zaczyna się wiosna, każdy z nas chce, żeby jego ogród był piękny. Jest to miejsce, w którym spędzamy dużo czasu, odpoczywamy, relaksujemy się. Dlatego ważne wybierać rośliny dostosowane do warunków, w których mogą kwitnąć jak najdłużej. Dobrze też wybrać te, które nie potrzebują dużo do wzrostu i rozwoju przez cały sezon.