Nasuwki i wsuwki konektorowe

Kiedy wspominam swoich byłych partnerów, to w pierwszej kolejności przed oczyma staje mi obraz Maćka. Chłopak ten od zawsze mnie intrygował, ponieważ w przeciwieństwie do mnie posiadał on znacznie bardziej techniczne zainteresowania. Lubiłam nasze nocne spacery, podczas których Maciek otwierał się przede mną i opowiadał mi o swojej pracy w serwisie motoryzacyjnym. Pamiętam, że mieliśmy nawet pewną tradycję, która polegała na tym, że w każdy piątek mój chłopak opowiadał mi o jakimś akcesorium, które wcześniej było mi nieznane.

Rola wsuwek konektorowych

Wsuwki konektoroweW pamięci szczególnie zapadł mi pewien piątkowy spacer, podczas którego mój towarzysz był bardziej małomówny niż zwykle. W końcu przypomniałam Maćkowi o tym, że musi podzielić się ze mną nowym terminem, który postaram się zapamiętać. Podczas tej pamiętnej, piątkowej przechadzki dowiedziałam się o tym, do czego służą wsuwki konektorowe. Okazało się, że produkty te dedykowane są w głównej mierze branży motoryzacyjnej, choć części te coraz częściej wykorzystywane są również w sprzęcie AGD i RTV. Ogólnie rzecz ujmując za pomocą wsuwek możemy łączyć ze sobą przewody elektryczne. Maciek poinformował mnie również o tym, że najlepiej korzystać wówczas ze znacznie bezpieczniejszych wsuwek izolowanych, które w znacznym stopniu zminimalizują możliwość porażenia się prądem. Wsuwki te wykończone są bowiem materiałem PCV, który jak wiadomo, nie przewodzi prądu elektrycznego. Końcówki te posiadają również różne kształty i rozmiary, dzięki czemu możemy dopasować je do parametrów danego przewodu elektrycznego. 

Rozmowa ta zapadła mi szczególnie z tego powodu, że po raz pierwszy dostrzegłam wówczas, że mój partner powoli się ode mnie oddala. Choć ostatecznie nasz związek nie przetrwał, to jednak jestem wdzięczna Maćkowi za wszystko czego mnie nauczył. Dzięki niemu jestem znacznie mądrzejsza.