Nowoczesne czyszczenie zabrudzonych powierzchni

Suchym lodem nazywamy zestalony dwutlenek węgla. Stosowany jest w chłodnictwie, samodzielnie albo jako składnik mieszanin oziębiających. Suchy lód otrzymywany jest poprzez rozprężanie ciekłego dwutlenku węgla, może zostać sprasowany. W normalnych warunkach suchy lód nie topi się lecz sublimuje, a to znaczy, że nie zamienia się w ciecz tylko w gaz. Suchy lód wykorzystywany jest przy transportowaniu szybko psujących się produktów spożywczych, chłodniach przemysłowych, etc.

Koszta czyszczenia suchym lodem

piaskowanie suchym lodem cenaSuchy lód można w blokach przetrzymywać bardzo długo. Ważne jest aby były one izolowane termicznie, bez konieczności dodatkowego chłodzenia. Straty suchego lodu wynoszą około 4 procent na dobę. Koszta utrzymania takiego biznesu jest ściśle określone. Maszyna czyszcząca pobiera ok 220 V, ciśnienie jakie potrzebujemy to 6 barów. Do tego dochodzi kupno suchego lodu, którego cena wynosi około 2 złotych za kilogram. Zużycie suchego lodu przez maszynę na 1 metr sześcienny wynosi 15 groszy. Trzeba jednak liczyć się z tym, że zużycie w ciągu minuty czyszczenia wynosi od 3 do 5 metrów sześciennych. Tak więc godzina mycia tą metodą może generować koszta od 200 złotych do 800 złotych. Istotne jest to, ile zużyjemy lodu i sprzężonego powietrza. Warto tez pamiętać, ze inwestycja w odpowiedni ubiór dla pracownika również jest ważna, suchy lód może uszkodzić skórę, tak więc, rękawiczki,okulary ochronne i odpowiednie ubranie robocze jest istotne. Ważne są również nauszniki, które tłumią dźwięki, ponieważ w zależności w jakim pomieszczeniu się znajdujemy, głośność czyszczenia suchym lodem może wynosić od 70 db -100 db. Tak więc, piaskowanie suchym lodem cena jest na razie wyższa niż inne metody. Z biegiem czasu jak ten typ czyszczenia stanie się bardziej popularny, to z pewnością i koszta będą mniejsze.

Metoda czyszczenia suchym lodem jest bardzo delikatna dla powierzchni. Jest również ekologiczna, poza odrobiną dwutlenku węgla, który przedostaje się do atmosfer, brud oderwany od brudnej powierzchni wystarczy tylko zamieść. Ciekawostką może być również fakt, że niektóre firmy, sprzedają pewna ilość lodu branżom, które organizują imprezy. Wystarczy tylko kilka granulek suchego lodu wrzucić do drinka, aby uzyskać efektowne dymienie.