Odpowiednie przygotowanie ciała do pogrzebu

Zanim zmarły zostanie pochowany według wybranego obrządku, to na początek jego ciało jest odpowiednio przygotowane do ostatniego pożegnania. Wszystkie profesjonalne firmy, które świadczą usługi pogrzebowe bardzo często mają nawiązaną współpracę ze specjalistami od wizażu pośmiertnego. Bardzo ważne jest również to aby ciało zmarłego przechowywać w odpowiedniej chłodni, dzięki czemu zwłoki będą w odpowiednim stanie przygotowane do pogrzebu.

Makijaż i balsamowanie ciała pogrzebowego

zakłady pogrzebowe - wrocławZmarłemu bardzo często specjalista od makijażu pośmiertnego nakłada odpowiednie preparaty, aby zakamuflować wszystkie zmiany, które powstają po śmierci. Zadaniem takiego makijażu jest przede wszystkim kamuflować wszystkie zmiany, które powstały na skutek wypadku czy też choroby. Dodatkowo włosy zmarłego odpowiednią są układane, a ciało zostaje ubrane w odpowiedni strój. Rodzina może odebrać własne ubranie dla zmarłego lub też skorzystać z tego, które polecana jest przez zakłady pogrzebowe – Wrocław jest miejscowością, gdzie również będziemy mogli skorzystać z balsamacji ciała zmarłego. Oddanie zwłok balsamacji jest bardzo powszechnym zabiegiem, które stosowane jest na całym świecie, a także w naszym kraju. Proces ten zawsze jest wykonywany przez tylko i wyłącznie doświadczonego i wykwalifikowanego pracownika, który za pomocą specjalnych technik oraz ośrodków, a także narzędzi dokonuje balsamacji. Zabiegi balsamujące muszą być zawsze przeprowadzone z odpowiednimi normami. Zadaniem balsamacji jest przede wszystkim to aby powstrzymać procesy związane z rozkładem zwłok. Jest to bardzo ważne w szczególności w sytuacji, w której musimy poczekać 2 lub 3 dni na przejazd całej rodziny na pogrzeb. Balsamacja jest procesem, który dezynfekuje całe ciało i w połączeniu z odpowiednim chodzeniem konserwuje zwłoki.

Praca balsamisty zawsze potwierdzona jest odpowiednim certyfikatem, dzięki czemu mamy pewność, że wszystko zostało wykonane profesjonalnie oraz zachowaniem norm i przepisów. Osoby, które pierwszy raz korzystają z usług pogrzebowych mogą na początek porozmawiać z przedstawicielami zakładu, aby dowiedzieć się czym jest proces balsamacji ciała. Zwłoki zostają zawsze tak przygotowane, aby z poszanowaniem pochować zmarłego na wieczny odpoczynek.