Odzież dla osób otyłych

Od wielu lat w modzie panuje przekonanie, że tylko szczupłe osoby mogą ładnie wyglądać i też dla nich najwięksi projektanci tworzą ubrania. Jednak trend ten się zmienia, bo coraz częściej pojawiają się modeli plus size, które lansują modę na puszyste kobiety. 

Jak wyglądają ubrania dla osób puszystych?  

odzież dla puszystychNa szczupłej osobie wszystkie rzeczy dobrze wyglądają, dlatego nie mają one problemu z wyborem właściwego ubioru. W przypadku osób otyłych jest dużo trudniej znaleźć właściwy ubiór, bo trzeba umiejętnie schować mankamenty urody. Odzież dla puszystych jest szyta w rozmiarze od czterdzieści wzwyż i są to najczęściej luźne tuniki, dłuższe swetry, sukienki bez zaznaczonej tali, albo szerokie spodnie na gumce. Osoby otyłe nie muszą chodzić ciągle w dresach i sportowym obuwiu, bo w sklepach odzieżowych znajdziemy duży wybór eleganckich ubrań. Odzież jest szyta z materiałów elastycznych w paski pionowe, albo duże wzory geometryczne, ponieważ takie, optycznie wyszczuplają. Oczywiście każda osoba ma inną figurę i czasem puszysta osoba ma jedynie zbyt duży biust i pośladki wiec może strojem podkreślać swoje atuty, czyli szczupłe nogi. Sposób ubierania jest kwestią indywidualnych, dlatego nie każdej osobie z nadmierną wagą będzie pasowało to samo ubranie. Na pewno niewskazane są drobne wzory na odzieży, ani za krótkie bluzki i spódnice. Najważniejsze żeby dana osoba czuła się komfortowa w stroju i nie krępował ruchów. Ubrania dla puszystych są dostępne w każdym sklepie odzieżowym na dziale XXL. 

Jakość ubrań w dużych rozmiarach jest taka sama jak w mniejszych rozmiarach, choć jest nieco mniejszy wybór. Wynika to z faktu, że osób puszystych jest dużo mniej niż szczupłych i jest na nie mniejsze zapotrzebowanie. W odzieży dla puszystych chodzą też kobiety w ciąży.