Papierowa torebka a reklamówka foliowa

 

Troska o środowisko sprawia, że coraz większą uwagę zwracamy na nasze zachowania, które mogą mieć wpływ na przyrodę. Nie tylko podejmujemy działania w celu jej ochrony, ale także staramy się unikać  wszystkiego, co może jej szkodzić. Próbujemy oduczać się złych nawyków, które wywierają niekorzystny wpływ na świat w którym żyjemy. Staramy się ograniczyć ilość wytwarzanych śmieci. Segregujemy wszelkie odpady, nie wyrzucamy ich bezmyślnie oraz dbamy o to, by mogły być powtórnie wykorzystane.

Torebki z papieru – estetyczne i nieszkodliwe

torebki papierowe - warszawaTrudno przewidzieć, co mogłoby stać się ze środowiskiem naturalnym, gdyby proces wytwarzania odpadów nie był w żaden sposób powstrzymany. Jednym z elementów walki z zalewem śmieci jest zauważalna tendencja do zastępowania foliowych reklamówek torbami z papieru. Warto porównywać je w sposób obiektywny, a wtedy zobaczymy, że torby papierowe naprawdę zwyciężają w konkurencji przydatności. Ich zwiększona ilość nie wynika z promocji jakiejś ideologii, ale z tego, że ich używanie jest bardziej korzystne pod wieloma względami. Zacznijmy może od najprostszego i najbardziej banalnego kryterium – mianowicie od wyglądu. Zestawiając foliowy woreczek z papierową torbą możemy dostrzec diametralne różnice w ich estetyce. Torebki papierowe są po prostu eleganckie. Można z nimi udać się w każde miejsce, bez zażenowania spowodowanego nieodpowiednim wyglądem. Gdy chcemy zobaczyć na jak w dużym mieście prezentują się torebki papierowe – Warszawa jest dobrym tego przykładem. Możemy tu zobaczyć, jak wielu ludzi przemieszcza się z torbami papierowymi w ręce. W wielu miejscach niemalże wyparły one z użycia foliowe reklamówki. Kontynuując wątek estetyczny, zauważmy również, że lepiej jest coś komuś wręczyć właśnie w takiej torbie.

Niekoniecznie chodzi o prezent z okazji jakiejś uroczystości. Możemy dawać jakieś wiktuały albo coś komuś pożyczać. O wiele lepiej wygląda to w papierowej torbie. Warto zauważyć, że taka torba da się powtórnie wykorzystać. Jeśli nawet się pobrudzi i nie będziemy chcieli już jej używać, można oddać ja na makulaturę do ponownego przerobienia na papier. Nic się nie stanie, gdy trafi do śmieci, bowiem rozkłada się już po kilku miesiącach. Tego nie można powiedzieć o plastiku czy folii.