Ponowne wykorzystanie taśmy przenośnikowej

 

Taśma przenośnikowa jest najważniejszym elementem składowym przenośnika taśmowego. Obok transportowania materiału, jej zadaniem jest przenoszenie sił wzdłużnych niezbędnych do pokonania oporów ruchu przenośnika. Trwałe taśmy staroużyteczne już od wielu lat stosowana jest w licznych, różnego rodzaju zakładach i przedsiębiorstwach. Służy ona do transportowania różnego rodzaju materiałów, najczęściej przemysłowych.

Taśma staroużyteczna do przenośników transportowych

trwała taśma staroużytecznaUrządzeń transportowych nazywanych przenośnikami taśmowymi najczęściej używa się do transportu materiałów sypkich lub drobnych. Używane są w magazynach, kopalniach, składowiskach oraz w zakładach zamkniętych na liniach produkcyjnych. Istnieje wiele konstrukcji przenośników taśmowych. Również produkowane do nich taśmy wykazują się różnymi właściwościami. Niezależnie od budowy, taśmy transportowe posiadają stałe elementy, na które składa się rdzeń określający wytrzymałość taśmy transportowej oraz okładki gumowe, zabezpieczające rdzeń przed uszkodzeniem, co wpływa na żywotność taśmy. Niepozornie wyglądająca trwała taśma staroużyteczna to po prostu taśma, która była już stosowana i użytkowana w przenośnikach taśmowych, a mimo to wskazuje doskonałe właściwości i może być ciągle używana już przez inną firmę na innym stanowisku transportowym. Rdzeń taśmy staroużytecznej zbudowany jest z linek stalowych, dzięki czemu cała taśma odporna jest na uszkodzenia mechaniczne, substancje oleiste lub wysokie temperatury. Przenośnikowa taśma staroużyteczna jest odporna nawet na trudne warunki atmosferyczne, więc z powodzeniem może być stosowana zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Ogromna ilość przedsiębiorstw z różnych branż takich jak chociażby budownictwo czy też branża energetyczna nadal nie wyobraża sobie funkcjonowania bez niej.

Podsumowując, trwała taśma staroużyteczna jest kluczowym wyborem dla stabilności pracy całej instalacji transportowej w zakładzie produkcyjnym. Pozwala ograniczyć koszty inwestycyjne poprzez minimalizację ewentualnych problemów związanych z eksploatacji całego taśmociągu. Taśmy staroużyteczne stosowane są wszędzie tam, gdzie transport kołowy jest utrudniony lub mniej ekonomiczny, jak również tam, gdzie konieczna jest zmiana poziomu między krańcami przenośnika.