Profesjonalny sekator dla ogrodników i amatorów

 

Nie od dziś wiadomo, że produkty szwajcarskie są produktami o najwyższej jakości. takie są między innymi sekatory, które znacznie różnią się od tych, które są produkowane w innych krajach. Produkt Felco jest tego doskonałym przykładem, dlatego też warto o nim wspomnieć. Przede wszystkim jest on polecany zarówno dla osób zajmujących się zawodowo ogrodnictwem, jak i zwykłych osób posiadających ogród.

Właściwości sekatora Felco

sekator felcoOmawiane urządzenie jest bardzo pożyteczne w pracach gospodarczych, szczególnie tych wykonywanych na zewnątrz związanych z przycinaniem krzewów i gałęzi. Przede wszystkim sekator Felco jest urządzeniem ręcznym nadających się do każdego rodzaju dłoni. Niewątpliwą zaletą tego sekatora jest fakt, że jest on bardzo lekki, gdyż waży tylko ćwierć kilograma, a to w znaczący sposób ułatwia przycinanie niechcianych gałęzi. Znane są sekatory ciężkie i tępe, gdzie trzeba użyć wiele sił, by pozbyć się gałęzi. Tutaj tego nie ma. Cięcie staje się wręcz przyjemnością, a przycinać sekatorem felco można nawet gałęzie, które posiadają średnicę dwudziestu pięciu milimetrów. Odbywa się to z wielką łatwością. Nie bez znaczenia więc sekator tego typu posiada swoją cenę. Trzeba również wspomnieć o ostrzach. Ostrze pełną tutaj kluczową rolę w przycinaniu. Jest ono bardzo proste ze względu na materiał, jaką jest stal chirurgiczna. Doskonale wyostrzony sekator zbudowany z mocnego materiału nie ma więc problemu z przycinaniem gałęzi i modelowaniem krzewów. Sama rączka zbudowana jest z w sposób ergonomiczny, dzięki czemu ręka nie boli podczas zabiegów przycinania. Zbudowana jest z aluminium pokryta gumową powłoką z wbudowanym amortyzatorem. Tego typu sekator może nawet zastępować piłę mechaniczną, która jest związana z użyciem większego wysiłku fizycznego oraz poborem energii napędowej. Sekatorem można ciąć nie tylko gałęzie, ale i również druty, ponieważ posiada specjalne wcięcie stworzone do tego celu.

Sądząc po powyższych argumentach, przekonywujące jest to, że warto posiadać w swoim zapleczu gospodarczym doskonały sekator Felco, który przyda się do wszelkich prac ogrodniczych. Wiele firm związanych z usługami ogrodniczymi posiada taki sprzęt, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zwykli ludzie mieli szansę z niego korzystać.