Przykry zapach z pisuaru

W męskich toaletach publicznych bardzo często oprócz tradycyjnej muszli toaletowej montowane są także pisuary. Z tego też powodu bardzo często są one używane. Po skorzystaniu z pisuaru następuje także spłukanie wodą nieczystości. Nieraz odbywa się to automatycznie nieraz poprzez naciśnięcie przycisku. Bardzo dużym problemem jest niestety brzydki zapach unoszący się z pisuaru.

Rozwiązanie problemu brzydkiego zapachu z pisuarów

zapachowe wkładki do pisuarówJednym ze sposobów na rozwiązanie tego problemu jest używanie odświeżaczy powietrza w areozolu. Bez wątpienia niweluje to przykry zapach unoszący się w powietrzu, jednakże nie unieszkodliwia to brzydkiego zapachu, który wydobywa się bezpośrednio z pisuaru. Innym nieco lepszym rozwiązaniem są kostki dezynfekujące montowane do pisuarów. Ich zaletą jest niski koszt zakupu, a także działanie bakteriobójcze oraz uwalnianie świeżego i przyjemnego zapachu po każdym użyciu. Wadą takich kostek toaletowych jest to, że dość szybko ulegają rozpuszczeniu pod wpływem działania wody. Dodatkowo w wielu przypadkach uwalniany zapach nie jest na tyle intensywny, aby unieszkodliwić nieprzyjemny zapach wydobywający się z pisuaru. Następnym rozwiązaniem na ten problem są zapachowe wkładki do pisuarów. Rozwiązanie to jest coraz częściej stosowane w publicznych toaletach w firmach, czy innych instytucjach tego typu. Pomimo tego, że jest to rozwiązanie najdroższe spośród wszystkich wymienionych powyżej jest ono najlepsze i najbardziej wydajne. Po pierwsze zapach wydobywający się z takiej wkładki jest niezwykle silny i intensywny. Dzięki temu zabija nieprzyjemny zapach z pisuaru. Po drugie czas użytkowania takiej wkładki jest o wiele dłuższy niż kostki toaletowej. Po trzecie wkładka zapachowa posiada także właściwości dezynfekujące, czy bakteriobójcze, które pozwalają na szybkie i sprawne odświeżenie pisuaru.

Mając na uwadze powyższe zalety koszt dbania o prawidłową higienę tej części toalety jest stosunkowo niski w porównaniu do innych metod. Warto jest zatem go stosować za każdym razem. Dzięki temu będziemy mieli możliwość zadbania o przyjemny zapach w całej toalecie, a także o prawidłową dezynfekcję pisuaru. Z tego też powodu wiele firm zaczyna stosować ten rodzaj odświeżania w męskich toaletach, pomimo nieco wyższej ceny takich wkładek.