Rodzaje bram garażowych

Istnieje wiele różnych typów bram garażowych. Największą popularnością cieszą się bramy uchylne i segmentowe. Każdy ma swoje zalety. Co więcej, mogą być wykonane z różnych materiałów, aby pasowały do ​​wyglądu zewnętrznego naszego domu. Do wyboru drewno, stal laminowana, aluminium, włókno szklane i PCV. Poniżej przedstawiamy niektóre z zalet każdego typu bramy garażowej. 

Bramy garażowe zwijane i segmentowe

polecane bramy garażowe - bydgoszczMożemy również zdecydować się na połączenie tych dwóch opcji, aby uzyskać najlepszy wygląd swojego domu. Korzystanie z rolowanych bram garażowych w domu ma wiele zalet. Wymagają bardzo mało miejsca do otwierania i zamykania oraz pozwalają zmaksymalizować przestrzeń garażu bez konieczności poświęcania miejsca do przechowywania. Dodatkowo nie wsuwają się w sufit, dzięki czemu będziemy mieć więcej miejsca na inne rzeczy. Możemy nawet zainstalować światła i otwory wentylacyjne, aby nasz garaż wyglądał tak stylowo, jak to tylko możliwe. Jeśli zastanawiamy się nad nową bramą garażową do swojego domu, musimy pamiętać o kilku rzeczach. Najlepiej zdecydować się na polecane bramy garażowe – bydgoszcz to miasto, gdzie nie będzie trudno nam je znaleźć. Kupując nową bramę garażową, rozważmy zakup modelu segmentowego. Segmentowe bramy garażowe zbudowane są z wielu poziomych paneli łączonych zawiasami. Kołyszą się w górę i w dół oraz wyginają się do wewnątrz, aby zapewnić więcej miejsca dla pojazdów. Mają kilka zalet w porównaniu z drzwiami jednopanelowymi, w tym możliwość dopasowania do praktycznie każdego stylu garażu. Warto dowiedzieć się więcej o tych drzwiach i o tym, co czyni je doskonałym wyborem. Oprócz tradycyjnych drzwi z zawiasami bocznymi dostępne są inne rodzaje bram garażowych z zawiasami bocznymi. Te drzwi łączą solidną wydajność i łatwość dostępu. Większość drzwi z zawiasami bocznymi jest zaprojektowana z klamką po wewnętrznej stronie i zewnętrznym pokrętłem do otwierania i zamykania drzwi. Zazwyczaj są one wykonane w dwóch równych skrzydłach i są dostępne w wersji poziomej lub pionowej. Jeśli wymagane jest prowadzenie skrzydła prawego, na życzenie dostępne są opcje prowadzenia skrzydła lewego.

Zasadniczo bramy garażowe uchylne są podobne do swoich konwencjonalnych odpowiedników, z wyjątkiem tego, że są wyposażone w pojedynczy panel obrotowy, który podnosi się i wysuwa. Wysuwa się i wysuwa z garażu, ale nie wisi nad podjazdem. Chociaż styl uchylny jest wygodniejszym wyborem, nie oferuje zalet izolowanych i uszczelnionych drzwi. Może również nie być najbezpieczniejszym wyborem dla naszego domu.