Rodzaje ręczników papierowych

Od dwóch lat mieszkam w akademiku jednej z warszawskich uczelni z kolegą, którego za nic nie mogę nauczyć oszczędności. Ponieważ część środków czystości kupujemy wspólnie i dzielimy koszty po połowie to naprawdę zależy mi, żeby korzystać z nich efektywnie. W przypadku środków chemicznych problemu nie ma, bo kolega i tak nie sprząta, ale jeśli chodzi o ręczniki papierowe to zużywamy ich zdecydowanie więcej, niż powinny zużywać tylko dwie osoby.

Oszczędne wykorzystywanie ręczników z papieru

ręczniki papierowe zzNajwiększy problem polega chyba na tym, że kolega jest niecierpliwy, przez co za każdym razem, kiedy chce urwać sobie jeden listek ręcznika papierowego szarpie rolkę tak gwałtownie, że rozwija ją przez co później urywa od razu dziesięć czy nawet więcej sztuk. Powoli stajemy się już sławni, ponieważ zawsze wracając z zakupów przynosimy nowe opakowania ręczników. Powiedziałem jednak dość i ostatnio kupiłem ręczniki papierowe zz, o których powiedziała mi z kolei moja mama. Ich największą zaletą jest to, że są pakowane nie w rolki, ale w pudełka, przez co trudno jest wyjąć ich więcej, niż planujemy. Dodatkowo są one pakowane po jednym listku i to w bardzo przemyślany sposób, dzięki czemu sięgając do pudełka wyciągamy tylko po jednym listku. Jeśli chcemy wziąć ich więcej, musimy kilka razy powtórzyć tę czynność. Już pierwszego dnia żałowałem, że nie wiedziałem o nich wcześniej! Zużycie ręczników w naszym pokoju zmalało wielokrotnie, a kolega bez problemu przestawił się na nowe ręczniki. Dzięki temu zyskał też mocno nasz budżet, w którym po prostu zostawało więcej pieniędzy, ponieważ kupowaliśmy mniej opakowań. Ponieważ obaj studiujemy ochronę środowiska poczułem się też dumny z tego, że chociaż trochę przyczynimy się do ochrony drzew, dzięki lepszej efektywności wykorzystania wytwarzanych z nich produktów.

Pomimo początkowych żartów z formy wprowadzonych przez nas oszczędności wiele osób poszło za naszym przykładem zmieniając kupowane ręczniki z rolek, na pakowane w pudełka. Wystarczyło wytłumaczyć im jak zmniejszenie liczby używanych listków wpłynęło na nasze miesięczne koszty, żeby spopularyzować ręczniki zz. Chyba muszę częściej rozmawiać z mamą na podobne tematy bo może okazać się, że możliwości oszczędzania na środkach codziennego użytku jest więcej, niż myślałem.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Usługi