Ślubne zdjęcia równie ważne, jak suknia

Przygotowania ślubu i wesela trwają miesiącami. Trzeba poświecić wiele czasu i wykonać ogrom wysiłku, by przez kilkanaście godzin wszystko zagrało tak, jak powinno. Od muzyki w kościele, przez wystrój świątyni, po dekoracje sali bankietowej, muzykę i fotografie albo film z wesela. O wszystkim trzeba pamiętać, a przecież narzeczeni na głowie mają jeszcze na przykład wybór i przymiarkę sukni czy garnituru.

Ślubne fotografie będą piękną pamiątką

dobry fotograf ślubnyNajważniejszą kwestią, od której zaczyna się całe planowanie, jest ustalenie daty ślubu i sali bankietowej. Jeśli już znajdziecie odpowiednią miejscówkę, która akurat dysponuje wolnym terminem, możecie zająć się kolejnymi kwestiami. A jest co robić. Przygotowanie ślubu i wesela to niemal niekończący się maraton poszukiwań, wyborów, planowania, przymiarek, dyskusji i tak dalej. Wymarzona suknia ślubna – najpierw wybór, potem kilka wizyt w sklepie, by ją przymierzyć. Poszukiwania garnituru dla pana młodego. Zakup zaproszeń i przekazanie ich gościom, których listę najpierw należy ustalić. Dyskusja i wybór weselnego menu, znalezienie fajnego didżeja albo zespołu, który będzie bawił towarzystwo. I rzecz równie ważna, czyli fotograf. Reportaż zdjęciowy ze ślubu i wesela jest bowiem idealną pamiątką. Miejcie na uwadze, że dobry fotograf ślubny wykona zdjęcia z przygotowań do ślubu, kiedy jeszcze jesteście w domu, uwieczni drogę do kościoła, samą ceremonię i potem zabawę podczas wesela. Możecie się zdecydować na większy bądź mniejszy pakiet zdjęć – w wersji cyfrowej lub tradycyjnej, papierowej. Jest jeszcze opcja zamówienia sesji ślubnej. Doświadczony fotograf będzie w stanie wam doradzić, gdzie wykonać sesję. Może to być park, może Rynek Starego Miasta, a może fotki w miejscu pracy. Warto posłuchać sugestii i razem zdecydować, jakie zdjęcia zrobicie na pamiątkę ślubu. Oczywiście to, czy sesję wykonacie podczas wesela, czy w innym terminie, zależy od was, a także od miejsca, które będzie tłem fotografii.

Wybór ślubnego fotografa jest niezwykle ważny. Zdjęcia z tego wyjątkowego dnia będą pamiątką dla was, ale również dla waszych gości. W końcu fotografie możecie potem przekazać w prezencie rodzicom, świadkom czy pozostałym gościom, którzy świętowali razem z wami. Jedną z opcji jest także wykonanie gustownego albumu z fotoreportażem. Może o nim też warto pomyśleć.