Sposoby na ząbkujące dziecko

To co szczególnie charakteryzuje noworodka, to jego spokojny sen i pobudki tylko na jedzenie. Jednak ten okres trwa bardzo krótko, a dziecko rosnąc dostrzega możliwości otaczającego je świata. Z czasem zaczyna siadać, wstawać, śmieje się w głos, a w buzi pojawiają się pierwsze ząbki, które bywają niemałym utrapieniem dla rodziców. 

Ochrona łóżeczka podczas ząbkowania

osłonka na łóżeczkoZąbkujące dziecko najczęściej bywa bardzo marudne, co jest związane z dyskomfortem, swędzeniem i bólem, który odczuwa. Tutaj każdy rodzic wie, że dziecko wszystko co ma pod ręką wkłada do buzi, aby gryźć i przynosić sobie ulgę. Gdy dziecko przebywa w swoim łóżeczku, nierzadko wpada na pomysł aby gryźć jego szczebelki. Na szczęście wszystkie dziecięce łóżeczka są malowane farbami, które są nietoksyczne i nie wyrządzą mu krzywdy, ale niestety drewniane elementy łóżka zaczynają wyglądać coraz gorzej. Jeśli nie jesteśmy w stanie zainteresować dziecka gryzakami bądź innymi zabawkami, których gryzienie mogłoby przynieść mu ulgę, to warto pomyśleć o produkcie, jakim jest osłonka na łóżeczko. Są to specjalne, przezroczyste nakładki z tworzywa sztucznego, który naciągamy na gryzione elementy i chronimy je przed zniszczeniem, a dziecko przed zrobieniem sobie krzywdy. Ważne jest, aby zakupić osłonki w sprawdzonym sklepie i upewnić się, że posiadają odpowiednie atesty. Będzie to produkt, który często znajdzie się w buzi naszego dziecka, wobec czego musi spełniać restrykcyjne wymogi dotyczące składu. 

Ochrona przedmiotów w domu przed gryzieniem ząbkującego dziecka może wyglądać jak walka z wiatrakami, ale przede wszystkim nie należy się poddawać. Po pierwsze, osłonięcie gryzionych elementów, które nie są do tego przeznaczone będzie troską o bezpieczeństwo malucha, a po drugie uchronimy meble i inne przedmioty przed trwałym zniszczeniem.