Świetna karta gamingowa

Jeśli właśnie stwierdziłeś, że twój komputer jest za słaby i potrzebujesz wymienić go na nowy, na początku wstrzymaj się z tą decyzją. Prawdopodobnie bowiem nie będziesz potrzebował wymiany całego sprzętu, a jedynie niektórych komponentów sprawiających, że gry nie chodzą tak dobrze na twoim sprzęcie jak powinny. 

Polecana karta gamingowa

gtx 1050Przychodzi w końcu ten czas, kiedy zdajemy sobie sprawę, że nasz komputer jest już za słaby, aby najnowsze gry chodziły na nim płynnie na najwyższych ustawieniach. Teoretycznie można by powiedzieć, że przecież zawsze możemy odpalić grę na nieco słabszych ustawieniach graficznych, ale w końcu nie po to ją kupujemy, aby w tej sposób postępować, prawda? Nie musi to jednak od razu oznaczać, że nasz stary komputer nadaje się jedynie na złom, a my musimy zainwestować sporą sumę pieniędzy w nowy sprzęt. Najczęściej bowiem wystarczy wymienić kilka części które zakosztują nas znacznie mniej, aniżeli w przypadku gdybyśmy kupili nowy komputer. Najczęstszym winowajcą naszej przycinającej się gry jest zbyt mała ilość pamięci ram, za słaby procesor oraz oczywiście karta graficzna. Obecnie wszystkie te komponenty możemy kupić naprawdę tanio ponieważ ze względu na szybki rozwój technologii, części do komputerów bardzo tanieją. Na przykład karty gtx 1050 są niebywale tanie w stosunku do jakości jaką sobą prezentują. Jest to karta na naprawdę wysokim poziomie, która spokojnie pozwoli nam cieszyć się najlepszą jakością rozgrywki. Gtx 1050 jest w stanie zapewnić graczowi nawet trzykrotnie wyższą wydajność w porównaniu do starszych kart. Karta również doskonale radzi sobie z wirtualną rzeczywistością, co powinno ucieszyć każdego miłośnika najnowszych gadżetów. Oczywiście wzmocniony i unowocześniony został także system chłodzenia na który zawsze warto zwracać uwagę przy zakupie nowej karty graficznej.

Chcąc złożyć nowy komputer lub nieco udoskonalić ten, który już posiadamy, warto najpierw zacząć zakupy od tego, co właśnie w grach najważniejsze, czyli właśnie na kartę graficzną, a następnie dopasować do niej resztę komponentów w taki sposób, aby wszystko działało kompatybilne ze sobą. Jeśli nie jesteśmy pewni czy wybrane przez nas części są odpowiednie, pamiętajmy, że zawsze możemy poprosić o pomoc pracowników sklepu.