Szkolenie na Scrum Product Ownera

Wiele osób zastanawia się na tym, czy faktycznie Scrum jest odpowiednim kierunkiem, w jakim mogą iść. Do tej pory pracowałem jako freelancer i programista, ale tak naprawdę nie cieszyła mnie taka praca. Zawsze wolałem skupiąc się na project managemencie, więc musiałem coś zrobić w tym kierunku. Zarządzanie projektem jest dzisiaj bardzo skomplikowane i na pewno o wiele bardziej, niż jak to wyglądało kilka lat temu. Wiem jednak, że jest coś takiego jak Scrum, co mnie zaciekawiło.

Scrum – skuteczne zarządzenie projektem

szkolenia scrum product ownerKiedyś, na studiach faktycznie uczyłem się o metodach i narzędziach przydatnych do zarządzania projektami. Mniej więcej kilkanaście miesięcy temu po zakończeniu studiów zacząłem sprawdzać różne możliwosci w tym zakresie. Jeśli interesują was szkolenia scrum product owner to na pewno będziecie mogli znaleźć bardzo dobrze płatną pracę. Wszystkie oferowane szkolenia, które widziałem sprowadzały się do zagadnień praktycznych jako większość czasu, jaka będzie poświęcona przez kilka dni, jednak były też kwestie teoretyczne i w sumie bardzo dobrze. Każdy z pracowników powinien początkowo nauczyć się, jak praca w tej roli będzie wyglądać. Jako osoba, która ciągle była po tej drugiej stronie, czyli bardziej jako pracownik wykonawczy w końcu stwierdziłem, że warto będzie zainteresować się czymś więcej. Chciałem mieć pod sobą całe zespoły pracowników, którzy na pewno będą cieszyć się z możliwości, jakie im daję jako doświadczony Scrum Master. Jeśli chodzi o wykorzystywanie nowoczesnych technologii w firmach, to Scrum na pewno należy do nich. Trudno powiedzieć, czy będziecie zadowoleni ze Scrum, ale wiem, że jeśli się do tego przekonacie, na pewno będziecie w kosmicznym tempie się rozwijać.

Stawiałem na rozwój w pierwszej kolejności. W większości przypadków jak spotykałem się z pracownikami firm programistycznych, gdyż faktycznie do nich zawodowo było mi najbliżej słyszałem, że często wykorzystuje się właśnie Scrum na co dzień. Jest to po prostu o wiele bardziej przystępna metoda na oddawanie projektów na czas. Jeśli zastanawiacie się nad zainwestowaniem w siebie kilku tysięcy złotych, to na pewno mogę wam polecić taki kurs. Biorąc pod uwagę dzisiejsze realia nikt nie może pozwolić sobie na odpoczynek i na przestój zawodowy.