Wakacje w Kudowie-Zdrój

Letni wypoczynek to czas, na który czeka większość z nas. Odpoczynek po roku ciężkiej pracy pozwala nam się odprężyć i zapomnieć o codziennych obowiązkach. Podczas wakacji najchętniej wybieramy się w piękne i atrakcyjne okolice, które zapewnią nam relaks i masę rozrywek dla całej rodziny. Ciekawą propozycją, która jednocześnie pozwala nam zadbać o swoje zdrowie, jest pobyt w Kudowie-Zdrój. Czym ta miejscowość wyróżnia się na tle innych i dlaczego warto tutaj przyjechać?

Gdzie nocować w Kudowie?

jednoosobowe pokoje - kudowa zdrójKudowa-Zdrój jest atrakcyjną miejscowością położoną na pograniczu dwóch pasm górskich – Gór Stołowych oraz Orlickich. Jej położenie bezpośrednio wpływa na tutejszy klimat, który jak na górskie warunku jest wyjątkowo łagodny i przyjazny dla zdrowia. Głównym punktem rozpoznawczym miasta jest Park Zdrojowy z pijalnią wód mineralnych, która czerpie aż z kilku źródeł. Pobyt w takim miejscu pozwala się zregenerować i nabrać sił. Warto wspomnieć też o licznych zabytkach, do których zalicza się Skansen w Pstrążnej, Kaplicę Czaszek czy Twierdzę Kłodzko. Kudowa-Zdrój to także miejsce atrakcyjne dla osób lubiących sport. Na terenie miejscowości i w jej okolicach skorzystamy z wielu szlaków, po których można poruszać się zarówno pieszo, jak i rowerem. Dodatkową rozrywką są tutejsze wyciągi narciarskie i trasy biegowe, na których możemy aktywnie spędzić czas całą rodziną. Warto poruszyć także temat bazy noclegowej, która na terenie Kudowy jest naprawdę rozbudowana. Ilość pojawiających się tutaj turystów w ciągu całego roku decyduje o kilku tysiącach miejsc noclegowych dla przyjezdnych gości. Znajdziemy tutaj zarówno duże, kilkuosobowe drewniane domki, jak i jednoosobowe pokoje – Kudowa Zdrój pod tym względem sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Turyści mogą skorzystać z noclegu w luksusowych hotelach, przytulnych pensjonatach, dużych ośrodkach wczasowych czy domków letniskowych ulokowanych na polanach. Możliwości zakwaterowania jest tutaj naprawdę wiele, dlatego też każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Góry to jedno z najchętniej wybieranych miejsc na letni wyjazd z rodziną. Świetną propozycją jest Kudowa-Zdrój położona blisko czeskiej granicy. Tutejsze atrakcje, widoki i górskie szlaki zapewniają wiele zabawy i aktywnego wypoczynku. Udany pobyt powinien uwzględniać także odpowiednie miejsce noclegowe, które możemy wybierać spośród domków letniskowych, pensjonatów, hoteli czy ośrodków wczasowych.