Wymiana alufelg w moim aucie

 

Jak każda kobieta często mam ochotę coś zmienić. Tym razem przestało mi się podobać moje bmw. Ponieważ nie stać mnie było na zmianę całego auta zdecydowałam, że tylko odświeżę wygląd starego. Najpierw zmieniłam kolor samochodu, ale uznałam, że to za mało. Pytałam znajomych mężczyzn, co można zmienić w samochodzie. Wielu z nich poradziło mi żebym zajęła się alufelgami. Twierdzili, że po ich zmianie poczuję się jakbym miała nowe auto. 

Szukałam używanych alufelg

używane alufelgi bmwPoszukiwania alufelg zaczęłam od sprawdzenia ich ceny w autoryzowanym salonie bmw. Miałam tam spory wybór różnych kształtów i wielkości pasujących do mojego modelu samochodu, ale ich ceny były bardzo wysokie. Zdecydowałam, że kupię używane alufelgi bmw. Udałam się do komisu samochodowego, który sprzedawał również części do samochodów. Wybór używanych alufelg w komisie był jeszcze większy niż w salonie, ponieważ mieli dużo części od starszych samochodów, których nie można już kupić w salonach bmw. Jednakże po wizycie w salonie wiedziałam już mniej więcej czego szukam. W końcu zdecydowałam się na alufelgi gwiazdkowe. Jest to dość popularny kształt alufelg, ale znacząco różnił się on od tych, które miałam do tej pory. Pracownik komisu spytał się mnie jakiego koloru i rozmiaru potrzebuję. Skoro już wybrałam popularny kształt zdecydowałam się na mniej oczywisty kolor i wzięłam czarny i takie też alufelgi w rozmiarze 17 zamówiłam. Akurat ten kolor był niedostępny, ale dowiedziałam się, że jeśli poczekam dwa dni dostanę takie alufelgi jakie sobie wybrałam. Wymiana alufelg nie była dla mnie żadną niecierpiącą zwłoki sprawą dlatego postanowiłam poczekać. Przed sfinalizowaniem transakcji zadzwoniłam jeszcze do mojego przyjaciela, żeby spytać czy to na pewno dobry wybór. Potwierdziło on, że wybór używanych alufelg do takiego auta jak moje jest słuszny i że te które wybrałam będą pasować.

Dwa dni później odebrałam swoje nowe choć używane alufelgi do bmw. Skorzystałam również z tego, że w komisie zamontowano mi je w aucie za niewielką dopłatą. Natomiast stare alufelgi, które mi się już znudziły zostawiłam w ramach rozliczenia. Być może jeszcze się komuś przydadzą. Tym czasem moje stare auto w nowym kolorze i nowymi alufelgami prezentowało się wręcz okazale. Faktycznie zmiana alufelg je odmieniła.