Ziemia Kłodzka jako cel wycieczek szkolnych

W okresie szkolnym każdy z nas miał ulubione momenty. Z pewnością były to wakacje, ferie zimowe, czy przerwa świąteczna. Z niecierpliwością czekaliśmy na odpoczynek od sal lekcyjnych i zadań domowych. Jednak zdarzały się również wyjścia, czy wyjazdy, w ramach realizowanego w terenie programu nauczania. Była to okazja nie tylko do odpoczynku, ale także do zobaczenia ciekawych miejsc i zabytków. W taki sposób wiedza znacznie szybciej się przyswaja.

Szkolny wyjazd do Kotliny Kłodzkiej

wycieczki szkolne kotlina kłodzkaUczniowie zawsze chętnie i z entuzjazmem reagują na wszelkie wyjazdy w ramach dni szkolnych. Dla nich w pierwszej kolejności liczy się oczywiście wolne od zajęć. Jednak wiele z nich ma okazję po raz pierwszy zobaczyć coś ciekawego, czy zwiedzić atrakcje turystyczne, jakich do tej pory nie miał możliwości poznać. Jest to nie tylko sposób na wypoczynek i regenerację dla uczniów, ale przede wszystkim na zaznajomienie ich z interesującymi regionami w naszym kraju. Wybierając cel wyjazdu dla uczniów należy wziąć pod uwagę taki program pobytu, który zainteresuje uczniów i będzie odpowiedni do ich wieku. Jeśli chodzi o wycieczki szkolne kotlina kłodzka jest miejscem wręcz idealnym. Który z młodych nie chciałby zobaczyć pozostałości po zlodowaceniu w Jaskini Niedźwiedzia, czy przejść się podziemną trasą pod Kłodzkiem? Albo zobaczyć unikatową na skalę całej Polski kaplicę wyłożoną kośćmi i czaszkami. Obiekty ziemi kłodzkiej są na tyle ciekawe, że każdy uczeń znajdzie podczas wycieczki coś odpowiedniego dla siebie, co będzie zgodne z jego zainteresowaniami. Dla miłośników przyrody i krajobrazów idealne będą skalne labirynty w Błędnych Skałach i wejście na najwyższy szczyt Gór Stołowych – Szczeliniec. Dla chętnych chwili rozrywki znajdzie się muzeum z Kopalnią Złota oraz park miniatur, czyli Minieuroland.

Kotlina Kłodzka jest doskonałą destynacją na zorganizowanie szkolnej wycieczki. Jest pełna atrakcji turystycznych i zabytków, dzięki czemu każdy dzień można z uczniami spędzić w ciekawy sposób, a przy tym przekazać im sporą dawkę nowej wiedzy. Zróżnicowane zabytki turystyczne trafią do każdego ucznia. A na zwieńczenie kilkudniowej wycieczki także znajdą się odpowiednie atrakcje, gdzie najmłodsi i młodzież będą mogli się rozerwać i odstresować.