Któż z nas nie lubi spędzać czasu w ogrodzie? Nie każdy jednak może, ponieważ nie każdy ma własny ogród, jednak wszyscy możemy mieć balkon lub taras. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, żeby urządzić go w taki sposób, by przypominał prawdziwy ogródek. Wymaga to jednak zastosowania szczególnego rodzaju materiałów…
Zastosowanie płynnego izolowania
Kiedy urządzamy taras lub balkon, musimy wziąć pod uwagę fakt, że pod jego powierzchnią może znajdować się jakieś pomieszczenie lub po prostu loggia sąsiadów. Ponieważ rośliny wymagają odpowiedniego nawodnienia, należy wówczas zatroszczyć się o odpowiednie zabezpieczenie przestrzeni przed przedostawaniem się wilgoci do wnętrza budynku. Służy temu tak zwane płynne izolowanie, czyli inaczej – hydroizolacja. To materiał, który wykazuje się specyficznymi właściwościami, jakie uniemożliwiają przedostawanie się wilgoci przez powierzchnie pokryte hydroizolatem. Zapewnia on podłogom na tak zwanych zielonych dachach całkowitą izolację przed wodą. Stosuje się go zatem najczęściej na różnego rodzaju tarasach we wskazanym wyżej celu, można je jednak spotkać także we wnętrzach budynków, na przykład w łazienkach, pod kafelkami, które są narażone na częste oddziaływanie wilgoci, co mogłoby przyczyniać się do rozwoju bakterii i grzybów, a tym samym przyczyniać do powstawania pleśni pod płytkami. Dzięki płynnej izolacji każda łazienka może przez długie lata służyć swoim właścicielom – bez konieczności wymiany podłóg.
Warto wspomnieć o tym, że płynne izolowanie to materiał, który nakłada się wyjątkowo łatwo – za pomocą zwykłego wałka malarskiego – dlatego nie ma konieczności wzywania ekipy remontowej w celu położenia jej. Każdy bez najmniejszego problemu może sobie poradzić z zabezpieczeniem wybranej powierzchni.